GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffekoppar 6798015
*
nr 679 8015
Kaffekoppar
6 st, Rörstrand, "Sommar"
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 19:59:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 21:07:13
1
450 kr
26/1 20:25:20
2
350 kr
30/1 22:07:09
3
550 kr
31/1 17:10:30
2
550 kr
31/1 17:10:46
2
650 kr
31/1 17:25:20
4
700 kr
31/1 19:28:49
5
800 kr
31/1 19:43:26
4
Vinnande bud
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar rörstrand skandinavien sverige
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:04
-
4070 Te / kaffekoppar
15 delar, Blå Blom
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:34
*
Kaffekoppar
Läs mer om 50-tal
nr 679 8015
Kaffekoppar
6 st, Rörstrand, "Sommar"
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 21:07:13 | 1 | 450 kr |
26/1 20:25:20 | 2 | 350 kr |
30/1 22:07:09 | 3 | 550 kr |
31/1 17:10:30 | 2 | 550 kr |
31/1 17:10:46 | 2 | 650 kr |
31/1 17:25:20 | 4 | 700 kr |
31/1 19:28:49 | 5 | 800 kr |
31/1 19:43:26 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
31 jan
50-tal
PÃ¥ Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former frÃ¥n 50-talet.Läs mer om 50-tal
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar rörstrand skandinavien sverige
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:04 -
4070 Te / kaffekoppar
15 delar, Blå Blom
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:34